Zwierzęta

 • Niemcy: dalszy spadek cen świń
  Dzisiejsze notowanie niemieckiej giełdy VEZG przyniosło ze sobą kolejny, choć na szczęście już nie tak dotkliwy spadek cen świń rzeźnych.
 • Gorący temat ASF – spotkanie w Białej Podlaskiej pełne emocji
  Dlaczego wybijane są zdrowe świnie? Co z odstrzałem dzików? Czy można zasiedlać chlewnie w strefach występowania ASF? Podczas wczorajszego spotkania z rolnikami w Białej Podlaskiej, na którym był obecny m.in. wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki, nie brakowało emocji.
 • Jaka pomoc za wstrzymanie produkcji w gospodarstwach do 50 świń?
  Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem środka nadzwyczajnego polegającego na udzieleniu pomocy posiadaczom świń utrzymującym nie więcej niż 50 świń - to realizacja pomocy, na którą UE 11 września postanowiła wyasygnować środki.
 • UE: Spadek cen świń rzeźnych
  Według wspólnoty interesów niemieckich hodowców świń (ISN) w 38. tygodniu 2017 r. spadły ceny na rynkach świń rzeźnych w prawie wszystkich krajach UE.

Rośliny

 • Podsumowanie uprawy pszenicy ozimej i jej plony
  BASF Polska pokusiła się o podsumowanie sezonu 2016/2017 pod względem uprawy pszenicy ozimej w trzech Centrach Kompetencji firmy. Podano też wyniki plonowania.
 • Zwalczanie samosiewów zbóż w rzepaku jesienią
  Panujące warunki pogodowe sprzyjają rozwojowi chwastów. Podpowiadamy, jakie preparaty stosować w jesiennej walce z samosiewami zbóż i jednorocznymi chwastami jednoliściennymi w uprawach rzepaku ozimego.
 • Zrównoważone rolnictwo w stylu amerykańskim [Zdjęcia]
  Dzięki zaproszeniu od organizacji US Soybean Export Council (USSEC) miałam okazję zaobserwować w USA, jak amerykańscy rolnicy próbują działać w sposób zrównoważony. Początkowo byłam nastawiona do tego bardzo sceptycznie, jednak po głębszych przemyśleniach dostrzegłam w tym wszystkim pewien sens.
 • IUNG: Susza nie występuje, opady wyższe od normy
  IUNG-PIB przedstawił raport dotyczący bilansu wodnego w kraju za okres od 11 lipca do 10 września br, w którym nie stwierdza występowania suszy rolniczej.

Fakty

ARiMR

 

 

Maszyny

 • Amazone poszerza ofertę opryskiwaczy
  Amazone pokazało nowe modele opryskiwaczy: zawieszany UF 2002 stanowiący rozszerzenie serii UF 01 oraz zaczepiany UX 01 Super, który może być wyposażony w najnowsze osiągnięcia firmy.
 • Sieczkarnia New Holland FR 550 - daje radę w ekstremalnych warunkach
  Trudne warunki terenowe jakie panowały 18 września br. na polach Hodowli Roślin Strzelce nie przeszkodziły w prezentacji najnowszej sieczkarni New Holland 550 Fr. Maszyna mogła dzięki temu pokazać pełnię swoich możliwości.
 • AGCO Ideal - kombajn idealny?
  Nowy kombajn koncernu AGCO już od początku był projektowany jako rekordzista. Na początku września, we włoskim mieście Breganze w zakładzie AGCO, Ideal w końcu ujrzał światło dzienne.
 • Jaki siew - takie plony
  Jednym z istotnych zabiegów agrotechnicznych wpływających na potencjał plonotwórczy roślin jest siew nasion. Kluczowe parametry prawidłowego wykonania tej czynności są uzależnione od rozwiązań technicznych zastosowanych w siewnikach. Jakie warunki powinny spełniać elementy siewników odpowiedzialne za umieszczenie nasion w glebie w technologii uprawy bezorkowej i co oferują w tym zakresie producenci maszyn - o tym piszemy w niniejszym artykule.

Ceny

Finanse i prawo

Energia

 

Biznes

Agrosfera

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.